Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN
Benzer Yazılar
SEN KİMSİN Kİ?
SEN KİMSİN Kİ?
Minerva Rinda
Rüya okulları
Rüya okulları
Minerva Rinda

KARANLIĞIN EVRİMİ

KARANLIĞIN EVRİMİ

Gerçekler hep en dipte, en karanlıkta saklanır. Saklanan gerçek karanlıktaki bir ışık gibidir. Ufak bir yarık gördüğünde yüzeye çıkmak, görünür olmak için bulunduğu yerden ışık hızıyla hareket eder. Karanlık ise her yerdedir. Tıpkı denizde yaşayan balıkların suyu soluduğu gibi onu soluruz ama görmeyiz, bilmeyiz. Karanlığı kaçmaya yada ilerlemeye ihtiyacı yok. O olduğu yerde yayılır.

Beyaz zemin üzerine yazılan siyah yazılar gözlerimi hep acıtır; siyah zemin üzerine beyaz olanlar ise hep rahatlatmıştır gözlerimi. Yeni doğan çocuğun da gözleri karanlığa alıştığı için dünyaya ilk geldiği anda gözleri ışıktan yandığı için ağlar (öyle bir bilgi okumuştum sanki). Ve yine karanlıkta uyuruz.

Işık içeriden doğduğunda aydınlanır, dışarıdan geldiğinde kör oluruz. Dolayısıyla içinizi dışarıdan gelen ışıkla değil, içinizden doğan ışıkla aydınlanırsınız. Karanlığın açılımı, evrimi ışıktır, ama ışığın açılımı karanlık olmamıştır hiçbir zaman.

Şimdi tüm bu önermeleri bir araya getirdiğimde (ışık-ateş-arınma) bu boyut ışık boyutu ve yanarak arınmaya çalışıyoruz.  M:R

Kasım 2, 2017

Minerva Rinda 283
Cevap bırakın